Atesty gwarancją bezpieczeństwa

Zawiesia linowe są niezastąpione w wielu rodzajach przemysłu, w transporcie i przenoszenia produktów wielkogabarytowych. Szeroka dostępność oraz stosunkowo niskie ceny sprawiają, że zawiesia linowe są niezastąpione w wielu dziedzinach. By jednak służyły przez długie lata i nie sprawiały zagrożenia, koniecznie muszą być poddawane regularnym kontrolom.

Jak są zbudowane zawiesie linowe?

Zawiesia linowe są niezwykle odporne i trwałe, nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, a wbrew pozorom cechują się one stosunkowo prostą budową. Zawiesia linowe składają się zwykle z co najmniej jednego cięgna, które to może być zakończone różnego rodzaju końcówkami. Wyróżnia się na przykład pętle czy haki. Zawiesia linowe przeznaczone są do podnoszenia lub też obowiązywania, a nawet do podtrzymywania bardzo ciężkich ładunków. Dzięki temu, że są one bardzo wytrzymałe, doskonale sprawdzają się w bardzo ciężkich warunkach i transporcie dużych ładunków.

Gwarancja bezpieczeństwa

Z racji ogromnej popularności, na rynku dostępne są zawiesia, które występują w różnych cenach. Pamiętajmy jednak, że tego typu sprzęt musi być wykonany z najlepszych komponentów, ponieważ tylko wtedy mamy gwarancję, że będzie on dobre jakościowo, a co za tym idzie,będzie też bezpieczny w użytkowaniu. Podczas zakupu zawiesi zawsze należy sprawdzić, czy posiadają one specjalne atesty. Większość producentów, u których znajdziemy zawiesia linowe w wyższych cenach stawia na jakość ich wykonania, stąd też nie warto oszczędzać na tego typu sprzęcie. Warto też zwrócić uwagę, czy kupowane przez nas zawiesia linowe mają wspomniane atesty, a także czy były testowane na urządzeniach do tak zwanych prób niszczących.. Tylko wybierając tego typu produkty mamy pewność, że są one sprawdzone i bezpieczne.

Zawiesia do różnych ładunków

Podział zawiesi linowych na różne ich typy w głównej mierze związany jest z tym, że różne zawiesia stosowane są do różnego typu ładunków. Zwykle zawiesia linowe opisuje skrót DOR, który mówi o dopuszczalnym roboczym obciążeniu jakie można zastosować przy danym typie zawiesi linowych. To wyróżnia zawiesia, które mogą utrzymać ładunki od 400 kg do nawet 4 ton. Wybór najlepszych zawiesi linowych powinien więc być podyktowany ładunkiem, jaki chcemy transportować.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *