Czym charakteryzuje się czujnik optyczny widełkowy?

Czujnik optyczny widełkowy wykorzystywany jest od wielu lat do wykrywania różnorodnych obiektów nieprzezroczystych. Nowoczesne czujniki widełkowe, mogą pochwalić się bardzo duża niezawodnością. Doskonałe parametry możliwe są do osiągnięcia, dzięki połączeniu nadajnika i odbiornika w jednym urządzeniu. Sporym atutem jest łatwy i szybki montaż, bez potrzeby wyrównywania w osi. Znakami charakterystycznymi czujników widełkowych jest także niesamowita czułość.

Co warto wiedzieć?

Nowoczesny czujnik optyczny widełkowy łączy tak naprawdę zalety dwóch najpopularniejszych metod wykrywania, czyli metody ultradźwiękowej i optycznej. Czujniki widełkowe doskonale radzą sobie z wykrywaniem szerokiej gamy etykiet niezależnie od zastosowanego materiału i powierzchni. Najlepsze czujniki bez problemu poradzą sobie nawet z materiałami BOPP. W dzisiejszych czasach widełkowe czujniki najczęściej wykorzystuje się w sytuacji, gdy bardzo często zmieniają się etykiety. Dzięki jednemu urządzeniu, można tak naprawdę zastąpić kilka czujników, które trzeba konfigurować indywidualnie.

Zaawansowane technologia

Profesjonalne czujniki widełkowe wyposażone są w wiele zaawansowanych funkcji, dzięki czemu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi i najbardziej skomplikowanymi zadaniami. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim bardzo przydatna funkcja uczenia. Olbrzymim atutem oryginalnych czujników widełkowych jest również to, że doskonale radzą sobie one w przypadku zabrudzonych etykiet i różnego typu uszkodzeniach.

Jakie zalety mają widełkowe czujniki?

Czujnik optyczny widełkowy wyróżnia się tym, że nadajnik i odbiornik znajduje się w jednym korpusie. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można liczyć na wysoki poziom bezpieczeństwa. Czujniki są bardzo czułe i łatwe w montażu. Jest to doskonały wybór dla osób, które nie chcą marnować całego dnia na ustawianiu czujników. Producenci oferują czujniki optyczne i ultradźwiękowe. Każde rozwiązania ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiednie rozwiązanie. Oba modele korzystają oczywiście z kilku różnych sposobów detekcji. Wysokiej klasy czujniki od renomowanego producenta, można kupić już od 150 zł. Jest to jedna z tych inwestycji, która w dłuższej perspektywie na pewno bardzo szybko się zwróci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *