Maszyny do szycia owerlok – rodzaje, zastosowanie i zakup

Profesjonalne maszyny szwalnicze pozwalają na szybkie i skuteczne szycie różnych rodzajów ubrań i innych tekstyliów. Do tej kategorii zaliczają się również maszyny owerlok, których zadaniem jest precyzyjne obszywanie i łączenie ze sobą tkanin.

Czym jest owerlok?

Owerlok, również określany po angielsku jako overlock, jest rodzajem ściegu stosowanego w krawiectwie. Wykorzystuje się go głównie do elastycznych materiałów, takich jak dzianiny.

Nazwa ta odnosi się również do maszyn używanych do szycia ściegiem owerlok. Te przeznaczone do zakładów szwalniczych określane jako owerloki przemysłowe, ponieważ wyróżniają się one wysoką efektywnością pracy.

Zastosowanie maszyn szwalniczych do owerloku

Za pomocą owerloków można uzyskać elastyczne i wytrzymałe ściegi, którymi można wykańczać różne rodzaje tkanin.

Profesjonalne owerloki przemysłowe mają bardzo szerokie zastosowanie w branży szwalniczej, między innymi podczas szycia koszulek T-shirt, spódnic, sukienek, bielizny czy odzieży sportowej.

Główne zastosowania owerloków przemysłowych obejmują:

– Zszywanie ze sobą materiałów krawędziami,
– Obrębianie – obszywanie krawędzi materiałów, aby zapobiegać ich strzępieniu się,
– Wszywanie sznurków, gumek i taśm w materiały,
– Tworzenie ozdobnych brzegów oraz ściegów na materiałach.

Jakie są rodzaje owerloków przemysłowych?

Maszyny szwalnicze do owerloku są oferowane w różnych wariantach i najczęściej dzieli się je na pięć głównych kategorii zależnie od liczby nitek:

1. Owerloki jednonitkowe – używane są do łączenia brzegów materiałów.

2. Owerloki dwunitkowe – służą do obszywania tkanin.

3. Owerloki trzynitkowe – mają takie samo zastosowanie jak dwunitkowe.

4. Owerloki czteronitkowe – zapewniają mocne i elastyczne połączenie i zabezpieczenie krawędzi materiałów.5. Owerloki pięcionitkowe – wykonują ścieg łańcuszkowy, który używany jest do obszywania i łączenia tkanin.

Gdzie kupić owerlok przemysłowy?

Profesjonalne owerloki są dostępne na sprzedaż w firmach specjalizujących się w dostawie wyposażenia dla zakładów szwalniczych.

W internecie można już teraz zapoznać się z szeroką gamą dostępnych maszyn i wybrać takie, które będą indywidualnie dostosowane do wykonywania wielu rodzajów zadań – łączenia i obszywania konkretnymi typami ściegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *