Wybór odpowiedniej kamery inspekcyjnej

Nowoczesna kamera inspekcyjna to kolejne błogosławieństwo postępu technologicznego. Tego rodzaju urządzenie staje się nieodzownym wsparciem w pracy dla mechaników, hydraulików, czy też dla elektromonterów, które pozwala na wykonywanie zadań w sposób efektywny. Na rynku mamy dostęp do kilku rodzajów kamer. Jak wybrać najlepszą?

Nowoczesne boroskopy

Kamery inspekcyjne określane również jako boroskopy to idealne rozwiązanie dla wielu branż, które muszą uzyskiwać dostęp do różnego rodzaju małych, ciężko dostępnych miejsc oraz profili zamkniętych.

Poprzez zastosowanie niewielkiej kamery połączonej kablem do rękojeści jesteśmy w stanie sprawdzić stan techniczny miejsc, do których nie moglibyśmy dostać w sposób bez inwazyjny.

To, na jaki rodzaj boroskopu powinniśmy się zdecydować jest uzależnione od wielu czynników, aczkolwiek do najważniejszych z nich zaliczyć można między innymi:

– od miejsca wykorzystania boroskopu,
– naszych indywidualnych preferencji,
– środków finansowych, które mamy na zakup sprzętu.

Boroskop przewodowy czy bezprzewodowy?

Producenci oferują różne kamery inspekcyjne, aczkolwiek wszystko można podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Nabyć możemy kamerę inspekcyjną przewodową oraz bezprzewodową. Wszystkie z nich posiadają zalety i wady.

W przypadku boroskopu bezprzewodowego zyskujemy przede wszystkim komfort pracy. W tym przypadku wyświetlacz urządzenia nie jest fizycznie połączony z kablem i rękojeścią. Wyświetlacz łączy z kamerą poprzez nadajnik i odbiornik.

W przypadku kamer przewodowych wyświetlacz urządzenia jest bezpośrednio złączony z urządzeniem. Przyczynia się to do mniej komfortowego użytkowania. Równocześnie tego rodzaju urządzenia charakteryzują się niżą ceną i dłużą wytrzymałością baterii.

Odpowiedni wyświetlacz i kamera

Jedną z podstawowych kwestii związanych z kamerami inspekcyjnymi jest rozmiar wyświetlacza. Większy wyświetlacz przyczynia się do bardziej komfortowego przeglądania zarejestrowanych obrazów, aczkolwiek w przypadku braku możliwości odłączenia go od rękojeści użytkowanie może sprawiać nam nieco problemów.

Z kolei w przypadku kamer zawsze powinniśmy wybierać modele obsługujące standard HD oraz wyposażone w dodatkowe diody LED, które poprawią widoczność kadru. Zarejestrowane nagrania i zdjęcia możemy również przesłać na inne urządzenia.

Kamery inspekcyjne dostępne są w ofercie Pascal s.c.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *