Zastosowanie przycisków pojemnościowych w przemyśle i nie tylko

Oferta przycisków i przełączników na danym rynku jest bardzo bogata i wszechstronna. Wśród nich znaleźć można przyciski dotykowe pojemnościowe oraz przyciski przemysłowe. Większość działania przycisków dotykowych pojemnościowych oparta jest na wytwarzaniu i działaniu pola elektrycznego, którego przewodnikiem najczęściej jest ciało ludzkie, głównie palec. Przyciski pojemnościowe znane są od lat, jednak dopiero postęp technologiczny sprawił, że zaczęto je powszechnie używać.

Przyciski z sektora przemysłowego

Przyciski dotykowe pojemnościowe wykorzystywane są zarówno w gospodarstwach domowych jak i w przemyśle. Producenci takich przycisków polecają bardzo ich ogromną ofertę, z czego większość różnorodnych przycisków jest oferowana dla sfery przemysłowej. W tym wypadku proponowane są przyciski, klawiatury, przełączniki, lampki i większość z nich działa po uruchomieni ich poprzez konkretnie pasującą do ich aplikację. Przyciski przemysłowe mają różne kształty, są ukryte lub odpowiednio obudowane, jednak ich zasada działania jest zawsze taka sama. W ofercie takich przycisków znaleźć można przyciski pasujące do maszyn działających w różnego rodzaju sektorach przemysłowych. Spotykamy je więc w przemyśle spożywczym, ciężkim, elektronicznym i maszynowym.

Dlaczego przyciski pojemnościowe są lepsze?

Przyciski pojemnościowe są o wiele lepsze od swoich odpowiedników mechanicznych. Wyróżnia je fakt, że nie zużywają się podczas ich eksploatacji. W ostatnim czasie znacznie też zmniejszył się ich koszt zakupu. Ich czułość i niezawodność znacznie zostały zwiększone poprzez postęp, który ostatnimi czasy nastąpił w dziedzinie przetwarzania sygnałów.

Jak wygląda układ sterujący przyciskami pojemnościowymi?

Każdy układ sterujący umieszczony w przyciskach pojemnościowych składa się z programowalnego źródła prądowego oraz analogowego komparatora. Dodatkowo zainstalowany jest tam także multiplekser analogowy, który przetwarza sygnały z kilku przycisków. Wszystkie te elementy tworzą razem cały obwód generatora relaksacyjnego. Tego typu przyciski dobrze działają gdy są skonfigurowane z odpowiednią aplikacją, która bez problemu je uruchamia. Właściwa aplikacja jest warunkiem dobrego i bezawaryjnego działania poszczególnych przycisków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *