Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego – dlaczego warto z nich korzystać?

Zaglądając do jakiejś hurtowni związanej chociażby z branżą spożywczą, naszym oczom ukazują się warzywa lub owoce ułożone na specjalnych drewnianych skrzyniopaletach. Zastanawiamy się jednak, dlaczego właściciel, nie zdecydował się na inne rozwiązanie, czyli na kisteny plastikowe. Tym bardzie że takie produkty są praktyczniejsze.

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego i ich praktyczne właściwości

Są one droższe od skrzyniopalet z drewna. To prawda. Ale są od nich lepsze. Dlaczego? Świadczy o tym szereg zalet. Wymieńmy więc najważniejsze właściwości, które faktycznie działają na korzyść kistenów plastikowych. Pierwszym, ważny plusem jest odporność na kiepskie warunki atmosferyczne.

Jednak przede wszystkim charakteryzują się na przykład bardzo dużą wytrzymałością. Potrafią udźwignąć do 600 kilogramów (to nie żart). I wtedy nie ma obaw, że pękną albo się zarysują. Mało tego, producent skrzyniopalet stawia zawsze na tak dobrą jakość i solidne wykonanie, że ma się stuprocentową pewność dziesięcioletniej żywotności.

Inne zalety

Wśród dodatkowych zalet warto wspomnieć jeszcze o tym, że kisteny plastikowe łatwo, bez problemu się czyści. Taki walor higieniczny ma znaczenie, bo przechowując na skrzyniopaletach z tworzywa sztucznego różne wyroby (nie tylko warzywa), nie uniknie się zabrudzeń.

Mało tego, producent skrzyniopalet zapewnia, że nie będą im straszne kwasy, zasady czy wilgoć. Wystarczy, że obmyjemy je zwykłą wodą z mydłem (a czasem także szeroko dostępnymi detergentami dezynfekującymi), a będą wyglądały, jak nowe.

Kisteny plastikowe – dbanie o środowisko

Podsumowując, skrzyniopalety z tworzywa sztucznego, warto kupować. Poza wymienionymi wyżej plusami takich produktów, istotna jest również jeszcze jedna funkcja. Zastanawiacie się, jaka dokładnie? Otóż mowa o dobrym wpływie na środowisko naturalne, a więc o kwestii ekologicznej.

Ale jakże to? Taki trwały plastik nie szkodzi środowisku? Nie. Nabywając u producenta skrzyniopalet jego towary, ma się pewność, że są one tak skonstruowane, że mogą być w przyszłości podane recyklingowi. W ten sposób przedsiębiorca zaoszczędzi i pokaże, jak zależy mu na ekologii (nie będzie zaśmiecał planety ani przyczyniał się do szerokiej wycinki drzew – płuc Ziemi).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *