Ciekawe meble do kuchni

Hokery czyli inaczej stołki barowe do kuchni to naprawdę bardzo ciekawe meble, które potrafią nadać charakteru temu wnętrzu. Idealnie sprawdzą się w kuchniach, w których zorganizowana jest wyspa.

Wyspa kuchenna i stołki kuchenne

Wyspa to spełnienie wnętrzarskich marzeń bardzo wielu osób. Duża wyspa na środku kuchni to dodatkowe miejsce pracy podczas przygotowywania posiłków, ale też po prostu nowoczesny element dekoracyjny. Mnóstwo ludzi organizuje sobie kuchenną wyspę, na środku montując płytę indukcyjną albo kuchenkę gazową, zlewozmywak, albo po prostu aranżując ją jak miejsce dodatkowe do spożywania posiłków takich jak śniadanie czy kolacja. Dlatego właśnie stołki barowe stojący przy wyspie kuchennej są niezwykle potrzebne, by w wygodny sposób móc korzystać z tego miejsca. Niestety krzesła są zbyt niskie, a zatem totalnie nie pasują do wyspy, której wysokość zwykle projektowana jest w ten sposób, by można było z niej korzystać na stojąco.

Stołki kuchenne – jaki model wybrać

Stołki barowe do kuchni są zatem odpowiedzią na potrzeby tych osób, które przy kuchennej wyspie chcą sobie zorganizować miejsce do siedzenia. Na jaki model stołków warto się zdecydować? Można wybierać spośród bardzo wielu wzorów, decydując się na przykład na stołki barowe utrzymane w stylu klasycznym, industrialnym, albo nowoczesnym. Będą wtedy miały siedziska wykonane z różnych materiałów, takich jak odpowiednio skóra lub tkanina, drewno lub metal, a nawet pleksii. Stołki barowe mogą mieć oparcie, jednak częściej spotyka się takie bez oparcia, są zatem meblami dedykowanymi do użytkowania bardziej przez osoby dorosłe, aniżeli przez dzieci. Czasami można jednak spotkać modele przypominające po prostu zwykłe krzesła na bardzo wysokich nogach, na których również maluchy mogą bezpiecznie siedzieć.

Jak dobrać stołki do reszty wystroju kuchni?

Stołki powinny pasować do wystroju kuchni, nie trzeba dobierać ich do charakteru krzeseł stojących obok stołu w salonie, Jedynym wyjątkiem jest natomiast sytuacja, gdy stół stoi blisko wyspy. Wtedy warto postawić na to, by krzesła oraz stołki miały spójny charakter i po prostu do siebie pasowały. Na szczęście klasyczne stołki barowe do kuchni zwykle dobrze wizualnie zgrywają się ze współczesnymi krzesłami, które dostępne są w popularnych w sklepach z meblami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://swiat-krzesel.pl/pol_m_DO-DOMU_Hokery-Stolki-barowe-261.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *