Domowe cięcie i wiercenie w betonie – najważniejsze sprawy

Dzisiaj panuje moda na wykonywanie wszelkich robótek i remontów samodzielnie. Na pewno w ten sposób chcemy uniknąć kosztów, które związane są z wynajęciem profesjonalnych firm, jednak nie tylko o to chodzi. Wielu z nas po pracy lubi odpocząć aranżując własny dom i mając poczucie, że to naprawdę nasze dzieło….

Prace remontowe w betonie

Wracając jednak do meritum artykułu, trzeba koniecznie poruszyć tu kwestię prac w betonie. Jest to bowiem obecnie jeden z najczęściej używanych materiałów budowlanych. Co więcej – stanowi on także pewną dekorację. Przykładowo w stylu industrialnym na czasie jest zostawianie betonowej posadzki czy betonowej ściany.

W związku z tym potrzebne będą nam dwie sprawy – wiercenie w betonie oraz cięcie betonu. Co na ich temat trzeba wiedzieć? Przede wszystkim wymagają one pewnych przygotowań i nie są takie bardzo proste…

Bezpieczeństwo to podstawa!

Zacznijmy od rzeczy najbardziej podstawowej a mianowicie od bezpieczeństwa. Zarówno wiercenie w betonie jak i cięcie betonu nie są zbyt bezpiecznymi czynnościami i błąd oraz niedopatrzenie może nas sporo kosztować.

A zatem przede wszystkim odpowiednim czujnikiem należy sprawdzić, czy przypadkiem tam, gdzie zamierzamy ciąć albo wiercić beton, nie biegnie żadna instalacja. Dalej należy oczywiście odpowiednio się przygotować – założyć okulary ochronne, odzież ochronną. Nigdy także nie wolno pracować na zniszczonym sprzęcie.

Sprzęt do pracy w betonie

Ale właśnie – jaki sprzęt będzie nam tu potrzebny. Do wiercenia w betonie konieczny będzie zakup albo wypożyczenie młotowiertarki najlepiej o udarze pneumatycznym, ponieważ wówczas nie będziemy musieli używać dużo siły. Z kolei cięcie betonu wymaga zastosowania piły z tarczą z drobinkami diamentu.

Jak zatem widać – są to dość specjalistyczne sprzęty. Można zawsze pomyśleć o ich wypożyczeniu od firmy zamiast zakupu. Albo też…

Wiercenie w betonie cennik

Można jednak rozważyć wynajęcie profesjonalnej grupy, która zajmuje się pracami w betonie. Przede wszystkim bowiem cięcie i wiercenie w betonie cennik nie są wcale tak kosztowne. Ponadto takie firmy oferują zazwyczaj prace bezpyłowe z użyciem specjalnych odkurzaczy przemysłowych, dzięki czemu po skończone robocie nie będziemy mieć bałaganu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *