Szary papier – zastosowanie i rodzaje

W dzisiejszych czasach bardzo cenione są wszelkiego rodzaju rozwiązania oraz produkty ekologiczne, bez negatywnego wpływu na środowisko. W ten trend jak najbardziej wpisuje się szary papier do pakowania. Od lat używany zarówno komercyjnie, jak i w różnych gałęziach przemysłu, dzisiaj doceniany jeszcze bardziej.

Papier szary – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szarego papieru. Szczególnie szeroki wybór jest dostępny w sklepach internetowych, jednak można zakupić go również stacjonarnie.

W zależności od potrzeb, szary papier jest dostępny w arkuszach, a także na rolkach o różnej szerokości – standardowo pomiędzy osiemdziesiąt a sto dwadzieścia centymetrów. Papier na rolce sprawdza się szczególnie w sytuacjach, gdzie nie wiemy dokładnie, jaki kawałek będzie nam potrzebny, natomiast arkusze papieru są idealnym rozwiązaniem do pakowania produktów o konkretnym, stałym wymiarze.

Szary papier może mieć także różną gramaturę – im większa, tym papier będzie sztywniejszy i twardszy, ale mniej podatny na zgniatanie.

Papier szary – zastosowanie

Standardowo wykorzystujemy szary papier do pakowania wszelkiego rodzaju produktów. Sprawdzi się on na pewno podczas transportu rzeczy wykonanych ze szkła czy gliny oraz ceramiki, a także innych łatwo tłukących się materiałów. Ponadto standardowo paczki są owijane szarym papierem, co zabezpiecza je przed zabrudzeniem oraz niektórymi uszkodzeniami mechanicznymi, a także pozwala na ukrycie jej zawartości przed wzrokiem niepożądanych osób.

Z drugiej strony, szary papier z powodzeniem jest wykorzystywany do pakowania produktów spożywczych, na przykład w piekarni do pakowani pieczywa.

Szary papier znalazł swoje zastosowanie również w magazynach – jest on stosowany jako przekładka pomiędzy towarami składowanymi warstwowo. Natomiast ekipy remontowo-budowlane stosują szary papier jako zabezpieczenie przed zabrudzeniem czy też zachlapaniem powierzchni, przykładowo podłogi podczas malowania ścian i sufitów.

Jak widać, szary papier ma wiele różnych zastosowań. Obecnie, gdy zaczynamy zauważać, jak wielkie szkody w środowisku zostawia folia i plastik, szary papier coraz częściej jest zauważany jako bardzo ciekawa i funkcjonalna alternatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *