Frezy palcowe ze zmiennym kątem pochylenia rowka wiórowego

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się oryginalne frezy palcowe ze zmiennym kątem pochylenia rowka wiórowego, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Podczas frezowania kluczem do sukcesu jest właśnie wybór odpowiednich frezów, dlatego też warto być na bieżąco z wszystkimi nowinkami na rynku.

Czym charakteryzuje się frez palcowy ze zmiennym kątem pochylenia rowka wiórowego?

Największą zaletą frezów palcowych ze zmiennym kątem pochylenia rowka wiórowego jest oczywiście to, że zdecydowanie lepiej tłumią one wszelkie drgania zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę tradycyjne frezy palcowe. Pamiętać należy jednak o tym, że gdy sztywność obrabiarki albo sztywność zamocowanego przedmiotu jest niewielka, to w dalszym ciągu mogą pojawić się mniejsze lub większe drgania. W takich okolicznościach generowany będzie również nadmierny hałas.

Aby pozbyć się tego problemu należy oczywiście zmniejszyć proporcjonalnie obroty oraz posuw. W wielu sytuacjach pomóc może również zmniejszenie głębokości skrawania. W sytuacji, gdy głębokość skrawania jest mała, warto zwiększyć nie tylko obroty, ale również sam posuw. Podczas obróbki stopów tytanu i wymagających stopów żaroodpornych, warto korzystać również z pomocy specjalnego chłodziwa wodorozcieńczalnego.

Właściwy montaż głowicy

Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że na frezowanie duży wpływ ma montaż głowicy, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby dokładnie wyczyścić wszystkie powierzchnie styku i prawidłowo zamontować głowicę. Nie można zapominać również i o tym, aby pokryć gwint specjalnym środkiem zapobiegającym zatarciu.

Frezy palcowe z wymienną głowicą znacząco ułatwiają wiele plac, dlatego też warto skorzystać z ich dobrodziejstwa. Warto wspomnieć także i o tym, że w żadnym wypadku nie można nakładać powyżej opisanych środków zapobiegającym zatarciu na powierzchnie stożkowe. Głowice najlepiej dokręcić za pomocą specjalnego klucza. Między głowicą, a powierzchnią czołową oprawki nie powinno być żadnych szczelin.

Osoby, które nie wiedzą, jakie wymienne głowice wybrać do posiadanych frezów palcowych powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Warto inwestować jedynie w oryginalne głowice od renomowanych producentów.

Frezy palcowe posiada w swojej ofercie firma Frezwid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *